Strona główna/Wydarzenia/Wenecja, Werona, Jezioro Garda

Wenecja, Werona, Jezioro Garda

24 Lutego 2023

Wenecja, Werona, Jezioro Garda
28.04.2023 r. - 03.05.2023 r.
cena: 1 800,00 zł

wyjazd spod Ośrodka Kultury w Czyżowicach o godz. 20:00
Wenecja

Dzień 1 (28.04.23r.): Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych w kierunku Włoch, przez Czechy i Austrię.
Dzień 2 (29.04.23r.): Przyjazd do Wenecji, rankiem dnia następnego. Postój na parkingu „Autogrill”, Czas wolny na śniadanie w restauracji, przygotowanie na całodzienne zwiedzanie. Przyjazd na parking. Rejs statkiem wycieczkowym do Centrum miasta. Spacer od Placu św. Marka - najpiękniejszego salonu świata. Następnie Bazylika Św. Marka - sanktuarium skrywające relikwie Św. Marka i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d"Oro - Złotym Ołtarzem, Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Spacer malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 (30.04.23r.): Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Werony, miasta położonego na zakolach rzeki Adygi u podnóża wzgórza Świętego Piotra. Miasto zachwyca wszystkich ogromną ilością pięknych zabytków, pałaców, zamków, mostów i kościołów. Spacer jego malowniczymi, wąskimi często wykładanymi marmurem uliczkami. Wprowadza nas w idealnie wymarzone miejsce dla zakochanych. Zwiedzanie rozpoczniemy od rzymskiego amfiteatru z I wieku. Jest on trzecim z największych amfiteatrów, jaki zachował się we Włoszech (po rzymskim Colloseum i amfiteatrze w Kapui w Campanii). W swoim czasie mógł pomieścić około 30000 osób. Do nadal wykorzystywany jest w celach kulturowych - wystawiane są tu różne przedstawienia: opery, musicale i koncerty. Następnie zobaczymy Piazza dei Signori, w pobliżu którego znajduje się najwyższa w Weronie wieża Torre dei Lamberti. Będziemy także podziwiać średniowieczne Palazzi Scaligeri i Arche Scaligere oraz zobaczymy dziedziniec domu Julii, z najsłynniejszym balkonem świata. Na koniec naszego zwiedzania zobaczymy XIV wieczny Castelvechio. Czas wolny. Przejazd do hotelu nad jezioro Garda, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg
Dzień 4 (01.05.23r.)Śniadanie. Przejazd do malowniczego Malcesine urokliwego, średniowiecznego miasteczka położonego we wschodniej części Jeziora Garda. Zachwycają tutaj odrestaurowane kamieniczki, kameralne place i niewielki port, usytuowany w samym centrum. Następnie wjazd na szczyt Monte Baldo. To jedyna na świecie kolejka linowa, gdzie w trakcie wyjazdu wagonik wolno obraca się wokół własnej osi, z tej perspektywy możemy podziwiać zarówno górskie szczyty, jak i panoramę jeziora. Czas wolny, możliwość skorzystania z kąpieli na pobliskiej plaży. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5 i 6 (02-03.05.23r.)Śniadanie, wyjazd w kierunku kraju. W drodze powrotnej w ciągu dnia, zobaczymy malownicze krajobrazy Alp i Dolomitów przeplatanymi rzekami i kanionami. Postój na posiłek nad jeziorem Wörthersee w Austrii. Kontynuacja podróży zakończenie wycieczki w godzinach nocnych. Plan imprezy jest ramowy i może ulec modyfikacji.

Cena zawieraPrzejazd autokarem klasy turystycznej, 3 noclegi, śniadania, 3 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie KLpodatek VAT
Cena nie zawierabiletów wstępów do zwiedzanych obiektów i lokalnych przewodników, opłat administracyjnych ok. 70 Euro


Zaliczka 200 zł do 15.03. 2023 r. (wpłata jest gwarancję miejsca). Ilość miejsc est ograniczona, decyduje kolejność wpłat.
Kontakt: Ośrodek Kultury w Czyżowicach, e-mail:  tel.: 32 4513288

Podobne wiadomości:

do góry