Chopin na bis

W niedzielę 18 września 2022 r. w murach parafialnego kościoła pw. Świętego Anioła Stróża w Gorzycach odbył się koncert Chopinowski. Muzyka wybitnego kompozytora wybrzmiała w interpretacji utalentowanego Mateusza Krzyżowskiego.

To<!-- Ten --> wyjątkowy wieczór, który na długo zostanie w pamięci słuchaczy, którzy jak zahipnotyzowani przyglądali się wirtuozerii w wykonaniu wybitnego pianisty- Mateusza Krzyżowskiego<!-- Tutaj już nie musisz go znów "nazywać", bo wcześniej napisałaś kto występował. -->. Koncert ten był ucztą dla ucha dla melomanów, koneserów muzyki klasycznej czy samego Chopina, co potwierdziła licznie zgromadzona widownia. Popis umiejętności pianisty, gra świateł i atmosfera panująca w kościele sprawiła, że trudno było oderwać wzrok od gwiazdy tego wieczoru, a muzyka żegnano owacją na stojąco.

Koncert był finałem projektu "Jak ugryźć Chopina" - program edukacji kulturalnej w gminie Gorzyce. Finałem, na który warto było czekać. Organizatorzy podkreślają, że sam projekt, jak i koncert finałowy powstał dzięki Dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

do góry