Strona główna/Wydarzenia/Finał "Lato w Teatrze 2020" w Ośrodku Kultury w Gorzycach.

Finał "Lato w Teatrze 2020" w Ośrodku Kultury w Gorzycach.

15 Września 2020

 

Lato w Teatrze

Gorzyckie Lato z Teatrem dobiegło końca.
Nasza „Fabryka marzeń” rozumiana, jako przestrzeń do osiągania celów, spełniania marzeń, poprzez eksperymentowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobrą zabawę, zakończyła się ogromnym sukcesem.

To był niezapomniany czas i wspaniałe chwile. Mnóstwo twórczej zabawy, dużo uśmiechu, dobrych relacji. Dzieci zwiększyły pewność siebie, dostały zastrzyk energii, rozwinęły kreatywność, odkryły własny potencjał. Nauczyły się nawiązywać kontakty, rozmawiać ze sobą, wspólnie rozwiązywać problemy. Uruchomiły wyobraźnię, która dała im możliwość poznania tego, jaką rolę odgrywają w ich życiu marzenia. Zawiązały się przyjaźnie i było wiele, wiele emocji.

Nasze półkolonie trwały dwa tygodnie dzieci w tym czasie uczestniczyły w artystycznych warsztatach: teatralnych, rzeźby, żywej rzeźby, muzycznych, plastycznych, scenograficznych. Warsztaty prowadzili profesjonaliści w tych dziedzinach pedagodzy teatralni, instruktorzy muzyki, plastyki i scenografii.

Oprócz stałych zajęć dzieci mogły się spotkać z solistą zespołu Śląsk Marianem Chrobokiem, oraz Joanną Skibińską, rzeźbili wspólnie z panem Józefem Burszykiem, żywą rzeźbę poprowadziła Katarzyna Janas, spotkaliśmy się z solistką opery krakowskiej Natalią Mańką-Mularczyk. Na Rancho Western stworzyliśmy swoje stroje rycerskie i przeprowadziliśmy turniej rycerski. Nie lada wydarzeniem było wspólne eksperymentowanie z pracownikami PREVAC. Mogliśmy online zwiedzić Teatr Zagłebia, nie od strony widza, ale zza kulis. I wiele, wiele innych atrakcji, których nie jesteśmy w stanie wymienić. Każdy dzień był pełen przygód, wszystkie zajęcia prowadzone były w świetnej atmosferze i polegały na dobrej zabawie. Uczestnikami naszych półkolonii byli nie lada indywidualności, którzy wiele wnieśli w każde zajęcia, ale jednocześnie tworzyliśmy jedną wspaniałą rodzinę. Wszyscy darzyli się szacunkiem, wzajemna tolerancją, zrozumieniem, dbaniem o siebie i innych.

Nasze półkolonie zakończyliśmy wydarzeniem finałowym, które najbardziej oddało to, co się w nas i w was wydarzyło. Otworzyliśmy dziecięce serca i umysły. Dzieci zrozumiały, że trzeba marzyć i dążyć do spełniania marzeń.

Bardzo dziękuję całej kadrze, bez której nasze Lato w teatrze nie było by tak udane. Państwu Agnieszce i Michałowi Bałaga, Urszuli Wachtarczyk, Annie Ługowskiej, Alinie Glenc, Marcie Albin, Kasi Kiermaszek, Lucynie Fernówce, Zbyszkowi Fonfarze. Naszej pani dyrektor Biance Dawid za wsparcie i zaufanie.

Nasze półkolonie mogły być tak atrakcyjne dzięki dofinansowaniu ze śrdków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Nasza przygoda dobiegła końca obiecaliśmy sobie, że w przyszłym roku spotkamy się znowu.

Zapraszamy do zobaczenia naszego filmu podsumowującego działania naszej "Fabryki Marzeń" pod linkiem:
Dokumentacja fotograficzna i filmowa: Marta Albin
Montaż: Michał i Agnieszka Bałaga

www.youtube.com/watch?v=hWEFoT4Z43I&feature=youtu.be&fbclid=IwAR38_DpmIKOYJLZ9CXrmt60FFgVpcDjpvvvP4DIAWenqZkeQf-YD6ORrddAPodobne wiadomości:

do góry