JAK UGRYŹĆ CHOPINA?
10 Maja 2022którego eksperymentalna forma pozwoli naszym odbiorcom odnaleźć w dziełach Chopina coś z czym się identyfikują.
które odbędą się w maju i czerwcu 2022 r. w GCK w Gorzycach.
Marian Chrobok - Ukończył Akademię Muzyczną na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Wziął udział w przesłuchaniach do Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Przesłuchania ukończył z efektem pozytywnym. Pomimo innych propozycji zawodowych - z Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Śląskiego - wybrał Śląsk. Występował jako śpiewak w chórze, solista i tancerz. Twórca „Śląska”, prof. Stanisław Hadyna powierzał Chrobokowi najbardziej wymagające tenorowe partie solowe. Artysta gościł na scenach całego świata, a wiele jego wykonań weszło do historii zespołu. Od roku 2013 pełni w Zespole obowiązki pedagoga i korepetytora chóru.
Urszula Wachtarczyk - Absolwent Liceum Muzycznego w Bielsku Białej w zakresie fortepianu i rytmiki. Od 2002 r. pracownik GCK Gorzyce na stanowisku instruktor kulturalno-oświatowy , prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi. Prowadzi zespoły wokalne i wokalno instrumentalne młodzieży i dorosłych. Muzyk instrumentalista, akompaniator, konferansjer. Twórca programów artystycznych, koncertów tematycznych, realizator projektów muzycznych, w zakresie muzyki rozrywkowej, gospel, klasycznej. Laureat honorowej odznaki "Zasłużony dla Kultury Polskiej" w 2013 r. Poprzez prowadzenie Amatorskiego Ruchu Artystycznego dba o upowszechnianie lokalnych tradycji kultury śląskiej. Twórca scenariusza i muzyki do spektaklu "Rodzina Gorzyckich" .Prowadzenie warsztatów muzycznych w ramach "Lata w teatrze.
Warsztaty malarskie - polegać będą na zapoznaniu uczestników ze zjawiskiem synestezji (barwne słyszenie),pobudzeniu kreatywności i wyobraźni uczestników warsztatów, nabyciu umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi ( malarstwo, rysunek, collage itd.),zapoznaniu z postacią i muzyką Chopina oraz z czasami w jakich żył, zapoznaniu z dotychczasowymi sposobami malarstwa inspirowanego muzyką Chopina ( przykł. m.in. Jerzy Duda Gracz, Bogusław Lustyk)- integracją międzypokoleniową. Prace wykonane na warsztatach zaprezentowane zostaną na wernisażu wystawy „Jak ugryźć Chopina” i Heppeningu podsumowującym warsztaty w formie wystawy.
Marek Grzebyk -Dyplom ukończenia studiów na kierunku -Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych - w specjalności - Kreacja plastyczna z grafiką użytkową, dyplom ukończenia studiów magisterskich ( kierunek - grafika) - Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Instruktor terapii zajęciowej w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Organizacja i prowadzenie zajęć terapeutycznych ze szczególnym uwzględnieniem takich technik jak : rysunek, malarstwo, grafika (warsztatowa i eksperymentalna), collage, malowanie na tkaninie, malowanie na szkle, działania interdyscyplinarne, podstawy pracy z grupą teatralną, projektowanie i wykonywanie elementów scenografii i kostiumów. Organizowanie wernisaży prac powstałych w czasie zajęć :Graficzny Świat - Muzeum Śląskie w Wodzisławiu Śląskim, Nasz Powi-Art. - Teatr Śląski im. J. Słowackiego w Katowicach, Przenikanie - Teatr Rozrywki w Chorzowie, Kolażem po oczach - GCK Gorzyce, Pokochaj Wodzisławskie legendy - Muzeum Śląskie w Wodzisławiu Śląskim,Uwierz w Siebie - Krzanowice,Instrumentów portrety przedziwne - wystawa towarzysząca festiwalowi Jazz w Ruinach - Gliwice 2017,Malujemy Muzykę - wystawa towarzysząca festiwalowi Jazz w Ruinach - Gliwice 2016,Muzyczne Inspiracje - wystawa towarzysząca festiwalowi Jazz w Ruinach - Gliwice 2015,To MY! - Wodzisławskie Centrum Kultury - Wodzisław Śląski.
Anna Ługowska - Absolwentka Studium Reklamy . Praca jako plastyk w dekoratorni. Trzy lata pracy jako nauczyciel plastyki w SP w Czyżowicach. Od ponad 20 lat instruktor kulturalno oświatowy Ośrodka Kultury w Gorzycach: - współorganizator wernisaży prac m.in.A.Błędowskiego, J.Sowady, Kai Renkas, organizacja wystaw, konkursów plastycznych - pomysłodawca i współorganizator konkursów plastycznych inspirowanych muzyką pt: ,,Muzyką malowane" - twórca scenografii do spektaklu „Rodzina Gorzyckich” okolicznościowych scen, sal itp - prowadzenie warsztatów rękodzieła i zajęć plastycznych z dziećmi i dorosłymi . Prowadzenie warsztatów plastycznych i scenograficznych w ramach "Lata w teatrze 2020".
1 lipca 2022 r. - Wernisaż wystawy „Jak ugryźć Chopina” i Heppening podsumowujący warsztaty
18 wrzesień 2022 r. o godz. 18.00 w Kościele pw. Anioła Stróża w Gorzycach - Koncert półfinalisty XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina Mateusza Krzyżowskiego
Mateusz Krzyżowski - student gry na fortepianie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Joanny Ławrynowicz - Just. Jest finalista zeszłorocznej edycji Konkursu Chopinowskiego 2021 r., laureat Nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina 2018 r., II Nagroda w I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz III Nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie. Zwycięzca XII International Competition „Arthur Rubinstein im mamoriam”. Prezentował się także na festiwalach muzycznych w Nohant, Dusznikach Zdroju i Słupsku. Współpracował m.in. z Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej, Simfonią Juventus, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Ambasador Kultury Miasta Tychy
Całkowita wartość projektu: 51 250,00. Kwota dofinansowania: 41 000,00
Podobne wiadomości:
- Warsztaty FILMOWANIE i FOTOGRAFIA dla początkujących 2024-11-21
- KULIG RODZINNY Istebna-Kubalonka 2024-11-21
- WERNISAŻ prac uczestników Koła Plastycznego 2024-11-21
- "Wszystko w rodzinie" Wyjazd na spektakl komediowy do Gliwic 2024-11-21
- EKOsmita Kosmiczna Misja Ratowania Ziemi! 2024-11-19
- JESIENNA MUZYKA RADOSNA SPOTKAJMY SIĘ PRZY MUZYCE I ZAŚPIEWAJMY 2024-11-19
- Czy i jak ODŻYWIANIE wpływa na rozwój fizyczny, psychiczny dzieci i młodzieży? 2024-11-18
- NOSPR / Schumann / Zehetmair - koncert, o który upomniano się w zaświatach 2024-11-18
- Bezpłatne spotkanie dla każdego Śląska kuchnia kiedyś i dziś 2024-11-18
- Hej kolęda, kolęda ... 2024-11-18