Strona główna/Wydarzenia/Spotkanie z dr. JÓZEFEM MUSIOŁEM

Gminne Centrum Kultury zaprasza na spotkanie
z dr. Józefem Musiołem

Gminne Centrum Kultury zaprasza na spotkanie
z dr. Józefem Musiołem dotyczące w dużej mierze nowo wydanej książki spod pióra naszego zacnego Gościa, która nosi tytuł: "Okrakiem przez wiek. Strzępy pamięci"
          18 kwietnia 2024 r., godzina 18:00
          sala widowiskowa GCK w Gorzycach
Na spotkaniu pojawi się możliwość zakupu ww. pozycji w cenie 86 zł.
Istnieje duża szansa pozyskania wpisu samego Autora.

Józef Musioł, urodzony 9 stycznia 1933 roku w Potomi, syn Franciszka, uczestnika trzech powstań śląskich na ziemi wodzisławskiej, i Marty z Białeckich, także z rodziny powstańczej; polski prawnik, doktor nauk prawnych, adwokat, sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, dziennikarz, literat, założyciel i przewodniczący Stowarzyszenia Sędziów Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, były wiceminister sprawiedliwości i działacz Stronnictwa Demokratycznego; w dzieciństwie łącznik Armii Krajowej; uczył się w szkole podstawowej w Moszczenicy, potem w Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu Śl.; był nauczycielem w Wodzisławiu Śl.- Kokoszycach i Bełsznicy; ukończył prawo na UJ w Krakowie; autor ponad 30 książek, w tym wielu dotyczących Śląska.

SPOTKANIE